Silahlı saldırıya uğrayan gazeteci hayatını kaybetti

Kocaeli’de, Ses Kocaeli Gazetesi sahibi Güngör Arslan, ofisinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdiği bildirildi.  Bölgede inceleme yapan polis ekipleri, olay yerinden kaçan şüpheliyi yakaladı.

Güngör Arslan, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Bizim Kocaeli Gazetesi’nde yayınlanan “Gözaltına alınacak hakim savcılar” haberine ilişkin gizliliğin ihlal edilmesi ve terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme suçlamasıyla yargılanıyordu.

Mahkemede, o dönem Bizim Kocaeli Gazetesi’nde çalışan adliye muhabiri S.H.T, “Gazetede haber dağıtım işini E.S.A. yapıyordu. U.E. ise yazı işleri müdürüydü. Güngör Arslan hiçbir haberime karışmamıştır. Yaptığımız haberlerde gizlilik kararı yoktu. Gizlilik kararını ihlal etmedik. Bize emniyet ve valilik tarafından bilgi akışı sağlandı” ifadelerini kullanmıştı.

Arslan’ın 18 Şubat’ta Ses Kocaeli Gazetesi’nde yayınlanan yazısı ise dikkat çekti.  Arslan yazısında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’ye yakınlığı ile bilinen Haldız Holding’e usulsüz ihale verdiğini iddia ederken; ”Haldız’ın içine düştüğü ekonomik krizden kurtarmak için her şeyi göze alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Konut’u işi Haldız İnşaat’a verdi” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Gerçek Gündem