Doğan Subaşı: ‘Hava durumu bile genel başkanınızın açıklamalarından daha çok izleniyor’

İBB Meclisi CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı, İBB Meclis toplantısında İstanbul’daki kar esaretine ilişkin yandaş medya ve iktidarın İBB’yi karalamaya yönelik hamlelerini değerlendirdi. Subaşı ayrıca AKP sıralarına sert sözler sarf etti.

İstanbul’a yağan yoğun kar sonrası kentte yaşanan olumsuz durumlar, yandaş medya ve iktidar tarafından İBB’nin üzerine yıkılırken; bugün düzenlenen İBB Meclisi toplantısında da kentte yaşananlar tartışma konusu oldu.

İBB Meclisi CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı, söz konusu iddia ve karalama kampanyalarına ilişkin yaptığı konuşmada, İstanbul Havalimanı’nda 25 bin yabancı turist için çevik kuvvet getirilmesini eleştirdi.

”ÇEVİK KUVVET GÖNDERİLEREK TRANSFER MERKEZİ YAPILMALI”

Biz karla mücadele ederken; başka neler oluyordu İstanbul’da? TEM Otoyolu kapanmıştı, İstanbul Havalimanı kapanmıştı” diyen Subaş, ”25 bin insan mahsur kalmıştı. 25 bin kişiyi oradan çekemeyenler, çevik kuvvet yollamayı becerdiler oraya. 25 bin yabancı vatandaşa bile çevik kuvvetle neredeyse müdahale ediliyordu. Biz şimdi İstanbul Havalimanı’nın transfer merkezi olmasını istiyoruz değil mi? Öyle söyleniyor. Çevik kuvvet gönderilerek transfer merkezi yapılmalı” ifadelerini kullandı.

”YANDAŞ MEDYA EKREM BAŞKAN’IN NE YEDİĞİ İLE OYALANDI”

Subaşı ayrıca yandaş medyanın Ekrem İmamoğlu’nun hedef almasına ilişkin de ”İBB, karla mücadele ederken; yandaş medya Ekrem Başkan balık mı yedi, hamsiyi buğlama mı yaptı tava mı yaptı; bunlarla oyalanıyorlardı” sözlerini sarf etti.

Subaşı sözlerini, ”Ekrem Başkan sabahın 7’sinden itibaren AKOM’daydı. Akşam üzeri 2 saatliğine büyükelçi ile yemek yedi, geri döndü. 25 gün planlanmış bir yemekti bu. Kamu yöneticilerinin buna benzer görevleri de vardır” diyerek bitirdi.

”HAVA DURUMU BİLE GENEL BAŞKANININIZ AÇIKLAMALARINDAN DAHA ÇOK İZLENİYOR”

Subaşı konuşmasında iktidara da yüklendi.

”Medya sahiplerinin yüzde 95’i elinizde olabilir” diyen Subaşı,  ”Hiçbiri izlenmiyor. Vatandaşlara da tavsiye ediyorum, izlemeyin. Size eleştiren bakan bir televizyon programı var sizden 5 kattan daha fazla izleniyor. Sizin genel başkanınızın konuşmaları reytinglerde ilk 100’e girmiyor.

Halkımız hava durumunu genel başkanınınız konuşmasından daha fazla merak ediyor. Hava durumu bile genel başkanınızın açıklamalarından daha çok izleniyor. Çünkü insanların artık bu yalanlara karnı tok” sözlerini sarf etti.