Üniversite öğrencisinden Akşener’e: Çok yoruldum!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün Osmaniye’deydi  Akşener, şehir meydanında halka seslendi ve daha sonra esnafları ziyaret ederek dertlerini dinledi. Akşener konuşurken vatandaşlar ekonomik sıkıntılarını bağırarak dile getirdi.
Akşener, “Benim konuşmam gerekmiyor görüyor musunuz siz konuşuyorsunuz. Bu ziyaretlerin amacı sizsiniz. Ne yaparlarsa yapsınlar kavga etmeyeceğiz onu istiyor herkes. Kavga üzerinden oy almak çok kolay. Siz makulun dışına çıkarsanız 5 maaşlı danışmanlar 15 e çıkar ama senin oğlun işsiz kalmaya devam eder” dedi.

Bir üniversite öğrencisi Akşener’e, “Çok yoruldum. Ben öğrenciyim, karşılığını alamıyoruz. Bu düzen böyle devam ettikçe gençler bu ülkeden çekip gidecek. İçi boşalır bir vaziyette kalacak ülke” dedi. Akşener ise, “Sandıkta o helal oylarınızla bu harami düzeni siz değiştireceksiniz. Ben bugün girdiğim dükkanların hiçbirinde iktidarı yermedim. Kendi partimi övmedim. Oylarınıza elbette talibiz” yanıtını verdi.

Konuşmanın ardından bir telefon bayisini ziyaret eden Akşener’in “İşler nasıl?” sorusu üzerine esnaf, “İşler çok kötü, daha az önce siftah yaptım. Sizin ekibinizden biri alışveriş yaptı” dedi.Dükkanda bulunan bir başka vatandaş ise, Akşener’in sorusu üzerine, inşaat sektöründen olduğunu belirterek, “Biz bittik. 3 liralık demir 12 lira oldu. İşlerin hepsini kapattık. Eskiden yanımda 60 kişiyi çalıştırıyordum şimdi hiç kimse yok” dedi.  (ANKA)