Sokakta ağlayarak isyan etti: ‘AKP istifa, lanet olsun sana!’

İstanbul Esenler’de taksitle soba alan ve soba borcunu ödeyemeyen vatandaş borcunun katlanarak büyümesi nedeniyle sokakta sinir krizi geçirdi.

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın “Faiz neden, enflasyon sonuç” açıklamalarıyla birlikte Merkez Bankası’nın 3 ayda 400 baz faiz indirimine gitmesinin ardından Türk lirası dolar karşısında değer kaybetmeyi sürdürüyor.

TL’nin üç ayda değer kaybı yüzde 57’yi de aştı. Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) göre yüzde 21,31’e ulaşan enflasyonu Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) yüzde 58.65 olarak açıkladı.  İBB’ye bağlı çalışmalarını yürüten İstanbul Planlama Ajansı’nın verilerine göre ise İstanbul’da yaşam maliyeti bir yılda %50,18 arttı.

Artan enflasyon, temel ihtiyaç maddelerine gelen art arda zamlar nedeniyle çok sayıda yurttaş barınma, ısınma ve beslenme gibi ihtiyaçlarını ödeyemiyor.

İstanbul Esenler’de bir mağazadan taksitle soba alan kadın faizle tutarın katlanarak büyümesi nedeniyle borcunu ödeyemedi.

Sosyal medyada kısa sürede yayılan görüntülerde sokakta sinir krizi geçiren kadının çığlıklar içinde ağlayarak isyan ettiği görüldü. Kadının, “İstifa, AKP istifa, yerlerde yatma…” dediği duyuldu.

Kaynak: Gerçek Gündem