Mansur Yavaş: “ Yanıt vermeyeceğim”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, MHP Lideri Bahçeli’nin kendisine yönelik sözlerine karşılık olarak, “2,5 yıldır siyasi demeç vermedim. Bundan sonra da ilgimiz olmayan konulardan dolayı hakkımda yapılan siyasi açıklamalara yanıt vermeyeceğim” dedi.

Yavaş, sosyal medya hesabından yayımladığı yazılı açıklamasında, şunları kaydetti:

 “Milletimizin iradesi ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmemin ardından, bu makamın getirdiği sorumluluk ve prensiplerim gereği 2.5 yıldır hiçbir siyasi demeç vermedim. Bu sorumluluk ve prensip gereği, bundan sonra da ilgimiz olmayan konulardan dolayı hakkımda yapılan siyasi açıklamalara bir yanıt vermeyeceğim. Hemşehrilerime söz verdiğim üzere sadece ve sadece 6 Milyon Ankaralının mutluluğu ve huzuru için yaptığım çalışmalara aynen devam edeceğim.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı sonrasında gazetecilerin, Ankara’daki Alparslan Türkeş etkinliğinde çıkan kavgaya ilişkin sorusu üzerine, “Mansur Bey’in elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır” demişti.

AjansBizim