Fahrettin Koca’dan ‘fırtına’ açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Marmara Bölgesi’ndeki fırtına hakkın açıklama yaptı.

Karadeniz, Ege Bölgesi ve Marmara Bölgesi’nde lodos ve fırtınalı hava, hayatı olumsuz etkiliyor.  Özellikle İstanbul’da birçok çatının uçtuğu, TIR’ların devrildiği gibi haberler de basına yansıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da Marmara Bölgesi’ndeki fırtınaya ilişkin açıklama yaptı.

4 kişinin yaşamını yitirdiğini, 38 kişinin yaralandığını açıklayan Koca, ”Olay olan illerde 24 adet 112 Ambulansı, 3 adet UMKE Timi ile 87 sağlık personeli görev başındadır” ifadelerini kullandı.

Marmara’da yaşanan lodos fırtınasında, İstanbul, Bursa ve Bolu’da maddi hasar ve yaralanma meydana gelmiş, İstanbul Esenyurt, Arnavutköy, Avcılar ve Başakşehir ilçeleri yoğunlukta olmakla bazı ilçelerimizde afet olayları yaşanmıştır.

Saat 17.30 itibarı ile afette son durum: Olayda 38 kişi yaralanmış, 4 kişi ise hayatını kaybetmiştir. Yaralılar, olay yerine görevlendirilen 112 ambulanslarımız ile hastaneye nakledilmiştir.

Olay olan illerde 24 adet 112 Ambulansı, 3 adet UMKE Timi ile 87 sağlık personeli görev başındadır. Bölge halkına ve bütün ülkemize başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor.

Gerçek Gündem