Ankara Halk Ekmek’te alımlara 10 adet sınırlaması

Ankara Halk Ekmek Fabrikası, piyasadaki ekmek fiyatlarındaki artış nedeniyle artan talebi karşılamak üzere, yarından itibaren yeni önlemler alacak. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, ekmek fiyatlarını un stokları bitene kadar 1 lira 25 kuruştan satacağını duyuran Halk Ekmek Fabrikası, günlük ekmek üretimini 1 milyon adede çıkardı.

Mağduriyetlerin önüne geçmek için ekmek alımları 10 adetle sınırlandırılacak ve 435 satış noktasına ek olarak, mobil araçlarla da satış yapılacak. 

Mobil araçlar yoğunluğun fazla olduğu ilçelerde sahada hizmet verecek ve ek personel hem fabrikada hem de araçlarda çalıştırılacak. 

Kuyrukların oluşmasını engellemek için bilgilendirme

Halk Ekmek Fabrikası, vatandaşların ekmeğe ulaşımlarını kolaylaştırmak ve mağduriyet yaşamalarını engellemek için yarından geçerli olmak üzere şu yeni önlemleri devreye sokacak:

“2 Adet Mobil Fırın 29 Kasım Pazartesi günü yoğunluğun çok olduğu Sincan ve Keçiören ilçelerinde hizmet verecek. Mobil fırınlar daha sonra Akyurt, Pursaklar, Mamak ve Polatlı ilçelerinde de sahada vatandaşların ekmek ihtiyaçlarını karşılayacak,

-Ekmek alımları 10 adet ile sınırlandırılacak,

-Büyükşehir Belediyesi ek 3 araçla gün içinde yoğunluğun yaşandığı mahallelere destek sağlayacak. Bu araçlar için 10 bin adet ekmek stoku ile sahada görev yapacak,

-Eskiden üretimde çalışmış personel fabrikada geçici olarak görevlendirilecek,

-Fabrika üretim hatlarından müsait olan 6 hattın hızı yüzde 10 artırılarak günde 50 bin adet ekstra ekmek üretimi sağlanacak,

-Ekmek dağıtım saatlerindeki olası sarkmalar büfelerle anlık olarak paylaşılacak,

-Halk Ekmek Büfe sahipleri kuyrukların oluşmasını engellemek için vatandaşları bilgilendirecek,

-Un tedarikçilerin sözleşmelerine riayet edip sevkiyat yapmaları için gereken görüşmeler yapılacak.”

AjansBizim