Kutluhan: ”Kadir İnanır için şu anda felçten söz edemeyiz”

Pamukkale Üniversitesi (PAU) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, tedavi altındaki sanatçı Kadir İnanır’ın durumu için ”Şu anda felçten söz edemeyiz. Hastamızda böyle bir durum yoktur. Ancak gelişebileceği endişesiyle yakın takip ediyoruz” dedi. 

Kutluhan, PAÜ Hastanesi’nde yaptığı açıklamada, dün akşam tedavi altına alınan Kadir İnanır’ın sağlık durumuna ilişkin şunları söyledi:  

”Dün saat 17:00 civarında büyük sanatçımız Kadir İnanır, hastanemiz acil servisine gelmiştir. Hızlı bir şekilde tetkikler sonucunda ‘beyin damar hastalığı” ön tanısıyla servise alınmıştır. Kendisini dün akşam bizzat ziyaret ettim. Bilinci açık olup yakın takibi devam etmektedir. Bu beyin damar hastalığı seyri açısından hafif, gayet hasar vermeden atlatılabildiği gibi daha ağır sonuçlar doğurabileceğinden birkaç gün daha yakın takibi gerekmektedir. Gerekli önlemleri almış ve tedavisine başlanmıştır. Yakın takibimiz ve tedavimiz devam etmektedir.”

Rektör Kutluhan, Kadir İnanır’ın başka bir hastaneye nakledileceğine ilişkin bilgiler olduğunun söylenmesi üzerine, ”Hastanemiz gerekli personel ve ekipmana sahiptir. Böyle durumda hastanın seyahat etmesi sıkıntılı olabileceğinden tıbben sevki birkaç gün sonra olabilir” dedi. 

”Kadir İnanır’ın felç geçirdiği” yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine, Kutluhan, ”Şu anda felçten söz edemeyiz. Hastamızda böyle bir durum yoktur. Ancak gelişebileceği endişesiyle yakın takip ediyoruz” karşılığını verdi.  

Kadir İnanır’ın tedavisini sürdüren Prof. Dr. Çağdaş Erdoğan da, üç yıl önce de böyle bir durum yaşandığını belirterek, ”Bir beyin damar tıkanıklığından şüpheleniyoruz. Birkaç gün geçmeden bir şey söylemek mümkün değil. Serviste izlemeye devam ediyoruz” diye konuştu.  

Ortaca’da rahatsızlandı

Muğla’nın Ortacı ilçesinde dün rahatsızlanan 72 yaşındaki Kadir İnanır, Denizli’ye getirilerek PAÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. 

PAÜ sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, ”Çok değerli sanatçımız Kadir İnanır’ı üniversitemiz hastanesinde misafir ediyoruz. Kendisinin durumu iyi olup, tetkikleri devam etmektedir. Türk sinemasının değerli ismini hekimlerimizin gözetimi altında bir müddet daha misafir edeceğiz” paylaşımıyla durum kamuoyuna duyurulmuştu. 

AjansBizim