Ankara’da patlama! İkisi ağır 6 yaralı

Ankara Keçiören’de bir binada patlama meydana geldi. Binanın bir kısmı yıkıldı. Ekipler, enkazda da arama kurtarma çalışması başlattı.

ALTINOK’TAN AÇIKLAMA

Habertürk TV’ye konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, yaralı sayısının 6 olduğunu söyledi, enkazda kurtarma çalışmalarının sürdüğünü belirterek ‘İnşallah enkaz altında başka kimse yoktur” dedi.

Altınok patlamaya doğalgazın yol açtığının düşünüldüğünü söyledi.

LPG İDDİASI

Ayrıca binada doğalgaz yerine LPG sistemi kullanıldığı ve binanın mutfak bölümünde yıkılmalar olduğu iddia edildi.

Bölgede gergin bekleyiş devam ederken; patlama sonrasına ilişkin ilk görüntülerde ortaya çıktı:

MANSUR YAVAŞ’TAN İLK AÇIKLAMA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Yavaş, ”Keçiören ilçemizde bir binada meydana gelen patlamada yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Ankara İtfaiyesi ekiplerimiz bölgedeki çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Sosyal hizmetler ekiplerimiz de mağdur vatandaşlarımıza yardım için bölgede çalışıyor” ifadelerini kullandı.

FAHRETTİN KOCA: 6 YARALI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ”Ankara Keçiören’de bir apartmanda, kaynağı henüz bilinmeyen patlama sonucu meydana gelen göçükte ikisi ağır 6 kişi yaralanmıştır. Olay yerine 8 adet 112 ambulansı görevlendirilmiş olup yaralılar 112 ambulansları ile hastanelere nakledilmektedir. Ekiplerimizle takipteyiz” diye yazdı.

Gerçek Gündem